Amennyiben a közlekedési szabályok megsértésével másnak gondatlanságból súlyos testi sérülést okozunk, nem lehet megúszni szabálysértési eljárással, ezt a gépjárművezetők csak egy nagyon kis százaléka tudja.
A Büntetőtörvénykönyv a testi sértésről az alábbiak szerint rendelkezik:
164. § (1) Aki más testi épségét vagy egészségét sérti, testi sértést követ el.
A Büntetőtörvénykönyv a testi sértés két formáját különbözteti meg, a könnyű testi sértés és a súlyos testi sértést.
(2) Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség nyolc napon belül gyógyul, az elkövető könnyű testi sértés vétsége miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(3) Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség nyolc napon túl gyógyul, az elkövető súlyos testi sértés bűntette miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Mi a teendő abban az esetben, hogy ha Ön közúti balesetet szenvedett és nem Ön volt a baleset okozója? Ebben az esetben jár Önnek a kártérítés, amit a baleset okozójának biztosítója fog megfizetni. Az ilyen kiszolgáltatott helyzetben azonban segítségre is szüksége van. Egy olyan jól képzett jogász segítségére, aki a biztosítókkal történő jogi huzavonákat elvégzi Ön helyett. Megfelelő tapasztalattal és szakértelemmel rendelkezik az ilyen esetekkel kapcsolatban.
Sikerdíj alapú rendszerünk azt jelenti, hogy ha Ön kiszolgáltatott helyzetben van, nem szükséges, hogy több tízezer forintos órabérekben gondolkozzon. Kizárólag abban az esetben merül fel sikerdíj, ha Ön kártérítéshez jutott. Bővebb információkért az alábbi linken keresse fel weboldalunkat.
A teljes cikk elolvasható itt: